08/02-12/02: týden s velkým T

12. 02. 2010 | † 27. 05. 2011 | kód autora: 9va

Pondělí začalo parádně! Nejen, že mně ráno ujel autobus, a tak jsem doletěla o půl hodiny později, ale s úžasem jsem hleděla na prázdnou třídu..nikde nikdo. Že by dnes ujely autobusy všem? Ne.. nikdo mně jaksi nesdělil, že dnešní hodina odpadá.. od děcek mě to nepřekvapilo, spíš nechápu, že učitel nepřišel za mnou, aby mě informoval..no neva. A to nemluvím o tom, že zase lije! Už jsem se bála, že bude dýl jak 2dny normálně..

Dobrá zpráva dne ale je, že jsem poznala fajn holkou, lotyšku Ligu. Narazila jsem na ni na inzerát. Hledá byt stejně jako já a tak nějak jsme si padly do oka a rozhodly se, že budeme hledat spolu (rozhodla jsem se najít něco blíž ke škole) ..během celého týdne byl ale kolem toho pěkný kolotoč a nakonec, ikdyž jsem se těšila, že budu mít fajn spolubydlu, Liga sehnala někoho, kdo potřeboval jenom jednu osobu. Nezlobím se ale, protože ona potřebovala bydlet akutně, já mám času ještě spoustu, cca do půlky března.. jen je škoda, že s ňou mohla být sranda..

V úterý jsem si trochu přispala a poprvé nešla do školy, bylo to ale asi naposled, protože holky se po mně sháněly, jaktože nejsu ve škole :-) No jo no,asi se v davu neztratím ;-) Kolotoč ale pokračuje dál, ve středu ráno jsem zjistila, proč mně v pondělí ujel bus. Podívala jsem se na hodiny v pokoji a zároveň na mobil.. a ejhle.. hodiny se zpožďují cca o 10minut (nepsala jsem totiž, že minulý týden se mně vybila baterka v hodinkách, takže su bez nich trochu mimo). Stejně to ale bylo pozdě, autobus byl pryč i dnes.. fakt supr!
A celá sranda ohledně autobusů vyvrcholila ve čtvrtek po škole. Zapomněla jsem, že nejede 17:00 ale už 16:55, takže ujel i teď a já byla fakt vzteklá!!! Když se daří, tak se daří :-D Odmítala jsem ale čekat hodinu na poslední, protože ten to objíždí všude kolem a dostala bych se dom o třičtvrtě na sedm. Kousek za školou jsem vychytala mladou holku na parkovišti, chystala se vyjíždět mým směrem, tak jsem zaťukala na okýnko a poprosila ju, ať mě pár metrů sveze.. sice na mě hleděla jak z jara, ale svezla :-)
Takže supr týden.. naštěstí Liga to zachránila.. jo a taky první diplomková konzultace dopadla dobře, tak spoň něco.

Chuť jsem si spravila v pátek. Naplánovala jsem si 30km cyklovylet okolo Solného jezera a když jsem o tom říkala Lize, úplně nadšená chtěla jet se mnou :) Konečně jsem teda nebyla sama, hned ten den vypadal jinak. Ne nadarmo se říká, ve dvou se to lépe táhne. Viděly jsme krásnou oblázkovou pláž za limassolským přístavem,

....rajce.idnes.cz/salt_lake_a_kouris_dam/#DSC_0606.JPG" rel="nofollow" target="_blank">hranici britské armády na jihu poloostrova, kde je vstup zakázán (zvláštní místo, až mně běhal mráz po zádech), a parádní citrusové sady kde jsme neváhaly a u první díry v plotě naplnily batohy pomerančema ;-) Nejsou ještě úplně sladké, ale zadara dobré :-))) Zjistila jsem, že ikdyž je tu Liga rok, nikde se nebyla podívat, ani neslyšela o nějakém Kourionu nebo o čemkoliv jiném. A protože se nám výlet líbil, příště, když nebude muset do práce, zase něco společně vymyslíme.

Co je ale důležité, vypadá to, že se nám konečně trochu vyčasilo. Přes den dvacítky, v noci kolem patnácti stupňů. Snad už to tak vydrží a dlouhé gatě budu moct zahodit :) Stavroulla mně říkala, že za to můžu já, že takou kosu jsem přivezla od nás, protože do té doby, tu také počasí nezažili :-)

Dlouho jsem se nezmínila o Džandý, dneska mně udělala budíček v 8:00 protože má konečně nový notebook a nevěděla jak ho má otevřít :-) Myslela jsem, že ju přerazím.. to bude radosti ještě.. S výběrem pomáhala sůseda Liza a její syn, tak je teď strašně šťastná, že má konečně svůj. Naistalovala jsem ji MSN ať může psát s bráchou a taky ukázala jak najít vietnamské písničky na youtube, tak uvidíme jak se bude rychle učit.. když si tu ale po večerech vykladáme, teda vietnamka bych nechtěla být ani za nic.. říkala mně, jak musí maminka pracovat od pondělí do neděle, ani jeden den volna a peněz stejně nemají, bydlí 40km od moře, ale ještě ho neviděla, protože ju tam nemá kdo zavézt, když je mamka pořád v práci. Takže už chápu, že tady dělá od nevidím do nevidím a nepřijde jí to zvláštní. Těší se, že jak za pět let přijede zpět, postaví si spolu pěkný domek (tatínek jim zemřel na rakovinu, tak je teď sama s bráchou a mamkou).

Jinak já se pomalu chystám na narozeninovou oslavu spolužáka, zítra jupííí do práce, večer snad za erasmákama z nikósie na karnevalovou párty a v pondělí zase práce. Snad to přežiju ve zdraví ;-)


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.